BigFishing.gr

Το Στέκι του Ερασιτέχνη Ψαρά !!!


Κανόνες Δ. Συζήτησης


Θέμα ψαρευτικου περιεχομένου. Παρακαλώ αυτά τα θέματα να τα κρατάμε καθαρά έτσι ώστε τα μέλη να μπορούν να βρουν αποκλειστικά αυτό που περιγράφει το θέμα, με όσο το δυνατόν λιγότερα άσκοπα σχόλια.
Ευχαριστώ για την κατανόηση σας !!!



Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 58 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαθειά Καθετή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Μάιος 2011, 22:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 14 Απρ 2011, 23:29
Δημοσιεύσεις: 12
Τοποθεσία: Περιστερι
εγω τα ψαρευω περιπου 400μ και παντα κατι γινετε


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 
google adsense
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαθειά Καθετή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Μάιος 2011, 23:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 06 Απρ 2011, 21:50
Δημοσιεύσεις: 95
Τοποθεσία: ΝΙΚΑΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
xristos45 έγραψε:
εγω τα ψαρευω περιπου 400μ και παντα κατι γινετε


χριστο σε ποια περιοχη τα ψαρευης


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαθειά Καθετή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Μάιος 2011, 00:19 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Τρί 12 Απρ 2011, 21:03
Δημοσιεύσεις: 2
μανωλη..εχεισ ανα φερει οτι χρισιμοποιησ 40 παραμαλο...πολυ ψιλο κατα τη γνωμη μου...


φτια ξε ποιο χοντρεσ αρματωσιες....και δε θα χασεις...

βαλε 80-90 μανα και 60 παραμαλο...και αγκιστρια ουνο 1 νουμερο..και παρε με να τα πουμε.......


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαθειά Καθετή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Μάιος 2011, 19:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 14 Απρ 2011, 23:29
Δημοσιεύσεις: 12
Τοποθεσία: Περιστερι
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ έγραψε:
xristos45 έγραψε:
εγω τα ψαρευω περιπου 400μ και παντα κατι γινετε


χριστο σε ποια περιοχη τα ψαρευης



τον περισοτερο χρονο ψαρευω στην ευβοια


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαθειά Καθετή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Μάιος 2011, 23:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 06 Απρ 2011, 20:36
Δημοσιεύσεις: 1014
Τοποθεσία: περιστερι
xristos45 έγραψε:
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ έγραψε:
xristos45 έγραψε:
εγω τα ψαρευω περιπου 400μ και παντα κατι γινετε


χριστο σε ποια περιοχη τα ψαρευης



τον περισοτερο χρονο ψαρευω στην ευβοια



χρηστο για βάλε καμιά φώτο από της παραγαδισιες καθετές

κάπου διάβασα οτι κάνεις και τέτοιες :wink


άντε να δούμε και μαστορικές αρματωσιές :ok1

_______________________________________________________________
ο καλυτερος γιατρος ειναι το ψαρεμα !


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαθειά Καθετή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 28 Μάιος 2011, 20:24 
Χωρίς σύνδεση

Εγγραφή: Σάβ 21 Μάιος 2011, 18:47
Δημοσιεύσεις: 4
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ έγραψε:
καλησπέρα στα παιδιά μετά από δοκιμές πάλι σκορπινες πολες μεγάλες λίγη μπαλαδες αλλά μικρή

και όπως λέει ο κωστας στα 2 κάτω αγκίστρια θα βάλω χοντρότερο παραμαλο . Σε κάποιο κόψιμο

τσιμπημάτων πιάστηκε κάτι καλό το έφερα μέχρι την μέση με το χέρι αφού ρύθμισα τα φρένα του μοτέρ

είπα να το φέρω με αυτό αποτέλεσμα με χαιρέτησε κόβοντας τα δυο κάτω παραμαλα . μόλις το είδα σκέφτηκα

τον κωστα από κορινθο , γιατί εκεί κάτω ποτέ δεν ξέρεις τι παίζει :bye :bye :bye


Καλήσπερα και απο μενα , φιλε Μανολη μας λες οτι τα ψαρια κοψανε καπια στιγμη και εκει τσακοσες κατι καλο ,εκεινη την στηγμη εκανε σουλατσο ενας καλος Μουγκρος μιας και ειδε οτι εκει εχουν μαζευτοι μπαλαδακια ,και αυτα πειγαν και καβατζοθικαν ,και ετσι αυτος την επεσε στα δωλοματα σου στα κατω παντα δωλοματα που ως σινιθος βαζουμε παντα μεγαλους τακους .εγω δεν τους κραταω τους αφεινω και φευγουν .ειναι το πιο σιχαμενο ψαρι ,ασε που αν το βαλεις στην βαρκα στην κανει μεσα στην γλίτσα .
αυτη ειναι η ταπινη μου γνωμη .

_______________________________________________________________
Την Θάλασσα την σέβεσαι και την αγαπάς. Δεν την φοβάσαι αλλά, ποτέ δεν την υποτιμάς. Δεν παίζεις μαζί της. Το "παιχνίδι" έχει πάντα πολύ άσχημη κατάληξη στην Θάλασσα"


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαθειά Καθετή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 28 Μάιος 2011, 21:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 06 Απρ 2011, 20:36
Δημοσιεύσεις: 1014
Τοποθεσία: περιστερι
Γιαννης [Diamantis] έγραψε:
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ έγραψε:
καλησπέρα στα παιδιά μετά από δοκιμές πάλι σκορπινες πολες μεγάλες λίγη μπαλαδες αλλά μικρή

και όπως λέει ο κωστας στα 2 κάτω αγκίστρια θα βάλω χοντρότερο παραμαλο . Σε κάποιο κόψιμο

τσιμπημάτων πιάστηκε κάτι καλό το έφερα μέχρι την μέση με το χέρι αφού ρύθμισα τα φρένα του μοτέρ

είπα να το φέρω με αυτό αποτέλεσμα με χαιρέτησε κόβοντας τα δυο κάτω παραμαλα . μόλις το είδα σκέφτηκα

τον κωστα από κορινθο , γιατί εκεί κάτω ποτέ δεν ξέρεις τι παίζει :bye :bye :bye


Καλήσπερα και απο μενα , φιλε Μανολη μας λες οτι τα ψαρια κοψανε καπια στιγμη και εκει τσακοσες κατι καλο ,εκεινη την στηγμη εκανε σουλατσο ενας καλος Μουγκρος μιας και ειδε οτι εκει εχουν μαζευτοι μπαλαδακια ,και αυτα πειγαν και καβατζοθικαν ,και ετσι αυτος την επεσε στα δωλοματα σου στα κατω παντα δωλοματα που ως σινιθος βαζουμε παντα μεγαλους τακους .εγω δεν τους κραταω τους αφεινω και φευγουν .ειναι το πιο σιχαμενο ψαρι ,ασε που αν το βαλεις στην βαρκα στην κανει μεσα στην γλίτσα .
αυτη ειναι η ταπινη μου γνωμη .



για τον λογο του αληθες ο κορινθιακος εχει πολυ μεγαλα μουγγρια , οταν λεμε μεγαλα !!αστο καλυτερα ............ειδα βιντεο απο φιλο ψαρα απο εδω μεσα να βγαζει τετοιο στιχιο :chw: και τρομαξα , βεβαια αυτος αταραχος το κρατουσε με τον γατζο και το μαχαιρωνε στο σβερκο


Υ.Σ μικρε βαλε το βιντεο να το δουμε :wink

_______________________________________________________________
ο καλυτερος γιατρος ειναι το ψαρεμα !


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βαθειά Καθετή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 19 Νοέμ 2011, 18:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 19 Νοέμ 2011, 18:08
Δημοσιεύσεις: 16
καλησπέρα σε όλους τους φίλους του ψαρέματος. Είμαι καινούργιο μέλος και χαίρομαι ιδιαίτερα που βρήκα άλλο ένα ψαρευτικό site.Με ενδιαφέρει πολύ η βαθιά καθετή.Πέρυσι μου έκαναν δώρο ένα ηλεκτρικό μηχανάκι daiwa tanacom bull 1000 με καλάμι 30lbs για βαθιά καθετή από Γαλλία. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα γιατί δεν ξέρω αν υπάρχουν μπαλάδες ή αλλα κόκκινα κοντά στο Ηραίο που συνήθως πηγαίνω για ψάρεμα.Μέχρι τώρα ψαρεύω με συρτή αφρού, καθετή και κάνα ψιλό παραγάδι. Θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας όσο αφορά το μηχανάκι.Δεν μπορώ να φύγω πολύ μακρυά από την ακτή γιατί έχω μικρό φουσκωτό.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 58 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron


 
       
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Επαναφορά μπλοκ

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com
Portal XL 5.0 ~ Plain 0.2