BigFishing.gr

Το Στέκι του Ερασιτέχνη Ψαρά !!!




Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 31 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: !!! ΚΛΟΠΕΣ !!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιουν 2011, 14:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Απρ 2011, 18:13
Δημοσιεύσεις: 472
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Θα μου επιτρέψεις να κάνω και το συνήγορο του διαβόλου.

Φταίμε και μεις.
Είτε εις γνώση μας είτε χωρίς.
Όταν ρωτάμε δεξιά και αριστερά για κάποιο μεταχειρισμένο μοτέρ, και βρεθεί, πόσοι από μας το έχουμε ψάξει?
Πιστεύω κανένας και από την άλλη θα μου πείτε αν έχει όλα τα χαρτιά του που να μας πάει το μυαλό για παραπέρα, Πουαρό θα γίνουμε.
Όταν όμως γίνει σε κάποιο δικό μας , τότε όλα έρχονται στο μυαλό και πάντα σα γνήσιοι Έλληνες πάντα φταίει κάποιος άλλος, χωρίς εμείς να έχουμε τη παραμικρή ευθύνη.


Υ.Γ. η 150 yamaha βρέθηκε
Επισυνάπτω

08-06-2011, 23:28
TomDiver
Αρχικελευστής

Join Date: Sep 2008
Posts: 90
Rep Power: 3
TomDiver is on a distinguished road
Default
Παιδιά είναι απιστευτο:
Βρεθηκε η μηχανή μου!!!!!

Αμέτρητα συγχαρητήρια στο Α/Τ Αγίων Αναργύρων & στην απίστευτη επαγγελματική ωριμότητα των αστυνομικών!!!


09-06-2011, 00:41
TomDiver
Αρχικελευστής

Join Date: Sep 2008
Posts: 90
Rep Power: 3
TomDiver is on a distinguished road
Default
Σε κλήση του τμήματος για ένα αυτοκίνητο που εμπόδιζε στην οδο Πάρνηθως σήμερα το πρωί, σε χώρο λαϊκής αγοράς, μετέβει ένα περιπολικό για να <<κόψει>> την παράβαση..
Ο αστυφύλακας που μετέβει στο συμβάν, κόβωντας την κλήση, του κακοφάνηκε το Ford Transit (το οποίο παρεπιπτόντως είχε κλαπεί την από την Εθνική Οδό στο ύψος της Βοιωτίας) & για καλή μου τύχη, ο τσακαλάκος ο αστυφύλακας παρατήρησε μια πλεψούδα που κρεμόταν από το πορτ-μπαγκάζ..
Βλέπωντας καλύτερα μέσα στο όχημα είδε την μηχανή σκεπασμένη, την έδωσε στον ασύρματο & μετά ότι καταλαβαίνετε...
Πού να μην είχε πιεί καφέ
ή να ήταν στις μαύρες του
ή να ήταν κακοξυπνημένος
ή να βαριόταν που ζούσε
ή κάτι άλλο που να τον έκανε να κόψει την κλήση να ξεμπέρδευε..

_______________________________________________________________
Εικόνα

Αξίζει με μουσική

http://theodosisomiros.blogspot.com/2009/02/blog-post_14.html


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 
google adsense
 Θέμα δημοσίευσης: Re: !!! ΚΛΟΠΕΣ !!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιουν 2011, 15:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 06 Απρ 2011, 20:36
Δημοσιεύσεις: 1014
Τοποθεσία: περιστερι
προς ομηρο !!!

εχουμε μιλησει αρκετες φορες οποτε με καταλαβαινεις ...... και ξερεις ( τε ) τη δουλεια κανω .

και μιλαω και γραφω παντα για την πραξη , και οχι ειδα η ακουσα ...

πριν 13 χρονια περιπου σε ενα μαγαζι του χωρου μου (ανταλακτικα αυτοκ μεταχειρισμενα ) δυο τυποι συζητουσαν . και λεει ο ενας που φορουσε γραααβατα στον αλλον που ηταν μουτζουρης .

ρε δεν σου ειπα να μην αγοραζεις αυτοκινητα μετα του 1995 .δεν περνοντε γιατη εχουν immobiliser και ειναι δυσκολα αλλα και τα πληρωνουμε και ποιο ακριβα .λογια του γραβατομενου ........... τοτε τα αυτοκηνιτα ειχαν αξια δεν ηταν σαν σημερα , τοτε τα αγοραζαμε τρακαρισμενα και κααναμε χρυσες δουλειες και (τομες) :wink

ακουγοντας αυτην την φρασει πανικοβληθηκα , ωχ λεω που εμπλεξα , να σκεφτεις οτι ξεχασα γιατη πηγα εκει . αλλα ειχα την αναγκη και το θρασος , αφου πηρα αυτο που ηθελα στην τημη που ηθελα :ok2 να το συζητησω με ατομο που που που που που !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τελικα εμαθα ο τυπος τυποι ξερασαν πολλα και βρεθηκαν εκει που πρεπει :hitw και καποιοι ατυχοι βρηκαν μερικα απομιναρια απο τα αυτοκινητάκια τους ................................


ειναι κυκλωματα που εκτελουν παραγγελιες φιλε , ετσι λεω εγω , εσυ ?

_______________________________________________________________
ο καλυτερος γιατρος ειναι το ψαρεμα !


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: !!! ΚΛΟΠΕΣ !!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιουν 2011, 15:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μαρ 2011, 14:50
Δημοσιεύσεις: 1356
Τοποθεσία: Ισθμια-Κορινθος
Ομηρος έγραψε:
Θα μου επιτρέψεις να κάνω και το συνήγορο του διαβόλου.

Φταίμε και μεις.
Είτε εις γνώση μας είτε χωρίς.
Όταν ρωτάμε δεξιά και αριστερά για κάποιο μεταχειρισμένο μοτέρ, και βρεθεί, πόσοι από μας το έχουμε ψάξει?
Πιστεύω κανένας και από την άλλη θα μου πείτε αν έχει όλα τα χαρτιά του που να μας πάει το μυαλό για παραπέρα, Πουαρό θα γίνουμε.
Όταν όμως γίνει σε κάποιο δικό μας , τότε όλα έρχονται στο μυαλό και πάντα σα γνήσιοι Έλληνες πάντα φταίει κάποιος άλλος, χωρίς εμείς να έχουμε τη παραμικρή ευθύνη.

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Και δεν ειναι μονο τα μοτερ που ζητατε-ζηταμε!!
Για σκεφτειτε οτι οταν ζηταμε ενα ποδι απο μια μηχανη που η αντιπροσωποια το εχει 10 δραχμες(που της θυμηθηκα αυτες!! :--D: ) και εσεις το βρισκετε 2 η 3 δραχμες και ειναι σχεδον καινουριο και χωρις αποδειξη που το εχει βρει αυτος??
Πολυ σωστα ειπε ο Ομηρος οτι φταιμε και μεις!!
Αλλα δυστηχως ειμαστε παρτακιδες και το μονο που μας ενδιαφερει ειναι να κανουμε την δουλεια μας.

_______________________________________________________________
Οσο ψαρευεις μαθενεις.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: !!! ΚΛΟΠΕΣ !!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιουν 2011, 15:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 06 Απρ 2011, 20:36
Δημοσιεύσεις: 1014
Τοποθεσία: περιστερι
Κωστας Κορινθος έγραψε:
Ομηρος έγραψε:
Θα μου επιτρέψεις να κάνω και το συνήγορο του διαβόλου.

Φταίμε και μεις.
Είτε εις γνώση μας είτε χωρίς.
Όταν ρωτάμε δεξιά και αριστερά για κάποιο μεταχειρισμένο μοτέρ, και βρεθεί, πόσοι από μας το έχουμε ψάξει?
Πιστεύω κανένας και από την άλλη θα μου πείτε αν έχει όλα τα χαρτιά του που να μας πάει το μυαλό για παραπέρα, Πουαρό θα γίνουμε.
Όταν όμως γίνει σε κάποιο δικό μας , τότε όλα έρχονται στο μυαλό και πάντα σα γνήσιοι Έλληνες πάντα φταίει κάποιος άλλος, χωρίς εμείς να έχουμε τη παραμικρή ευθύνη.

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Και δεν ειναι μονο τα μοτερ που ζητατε-ζηταμε!!
Για σκεφτειτε οτι οταν ζηταμε ενα ποδι απο μια μηχανη που η αντιπροσωποια το εχει 10 δραχμες(που της θυμηθηκα αυτες!! :--D: ) και εσεις το βρισκετε 2 η 3 δραχμες και ειναι σχεδον καινουριο και χωρις αποδειξη που το εχει βρει αυτος??
Πολυ σωστα ειπε ο Ομηρος οτι φταιμε και μεις!!
Αλλα δυστηχως ειμαστε παρτακιδες και το μονο που μας ενδιαφερει ειναι να κανουμε την δουλεια μας.






εδω κωστακο μου εισαι για πολλα 100 :yah :yah κατοσταρια


οχι ομως μονο σαν ιδιωτες αλλα και οι επεγγελματιες που δεν ψαχτικαμε ποτε απο που μπορει να προερχοντε αυτα τα φτηνα αναταλακτηκα και σε καινουρια κατασταση :ok2 :ok2 :ok2 :ok2 :ok2

_______________________________________________________________
ο καλυτερος γιατρος ειναι το ψαρεμα !


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: !!! ΚΛΟΠΕΣ !!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιουν 2011, 15:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Μάιος 2011, 21:22
Δημοσιεύσεις: 522
Τοποθεσία: Μαρκοπουλο
στην ουσία και << εμείς >> κλεπταποδόχοι γινόμαστε οταν αγοράζουμε ενα κλεμμένο ανταλλακτικό η οτιδήποτε άλλο
Σε περίπτωση που αυτό πιστοποιηθεί η κατηγορία είναι κλεπταποδοχή
Να μου πεις που το ξερουμε

Το ξέρουμε και το παραξερουμε απλα όπως ειπε και ο Κώστας βολεψάκηδες είμαστε

_______________________________________________________________
Όποιος γυρίζει μυρίζει


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: !!! ΚΛΟΠΕΣ !!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιουν 2011, 15:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μαρ 2011, 14:50
Δημοσιεύσεις: 1356
Τοποθεσία: Ισθμια-Κορινθος
Στο μαγαζι ερχονταν παλια ατομα που μου λεγανε να μου φερουνε ανταλακτικα μεταχειρισμενα η μηχανες χωρις χαρτια!!
Ποτε μα ποτε δεν πηρα εστο ενα μπουζι απο αυτους παρολο που ειχα προβλημα και με την δικια μου μηχανη.
Αν επερνα τετοια ανταλακτικα ηταν σαν να τους εδεινα τροφη.Τωρα θα μου πειτε..δεν τα αγορεσες εσυ θα τα περνανε καπιοι αλλοι!!
Μ ου αρεσει να ξαπλωνω με την κορη μου στο κρεβατι το βραδυ και να εχω την συνηδηση μου καθαρη. :sleep :sleep

_______________________________________________________________
Οσο ψαρευεις μαθενεις.


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: !!! ΚΛΟΠΕΣ !!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιουν 2011, 15:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Απρ 2011, 18:13
Δημοσιεύσεις: 472
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Κωστας Κορινθος έγραψε:
Στο μαγαζι ερχονταν παλια ατομα που μου λεγανε να μου φερουνε ανταλακτικα μεταχειρισμενα η μηχανες χωρις χαρτια!!
Ποτε μα ποτε δεν πηρα εστο ενα μπουζι απο αυτους παρολο που ειχα προβλημα και με την δικια μου μηχανη.
Αν επερνα τετοια ανταλακτικα ηταν σαν να τους εδεινα τροφη.Τωρα θα μου πειτε..δεν τα αγορεσες εσυ θα τα περνανε καπιοι αλλοι!!
Μ ου αρεσει να ξαπλωνω με την κορη μου στο κρεβατι το βραδυ και να εχω την συνηδηση μου καθαρη. :sleep :sleep

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

_______________________________________________________________
Εικόνα

Αξίζει με μουσική

http://theodosisomiros.blogspot.com/2009/02/blog-post_14.html


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: !!! ΚΛΟΠΕΣ !!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιουν 2011, 15:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 06 Απρ 2011, 20:36
Δημοσιεύσεις: 1014
Τοποθεσία: περιστερι
εδω που πολυ σωστα εφερε στο φως ο κωστας το θεμα ............. φθηνο ανταλακτηκο

αυτα τα ανταλακτηκα τα παλια τα πουλανε κατα κανονα μαγαζια , τη μαγαζια ειναι αυτα ? τα ελεγχει κανεις ? η οσα πανε και οσα ερθουν . θα μου πεις τωρα ποιος εισαι εσυ ρε π@@@@δι που θα το πεις αυτο ?.

αλλα για σκεψου οτι το κλεφτρονι δεν θα ερθει στην πορτα σου να σου πει εεε φιλο εχω ενα μοτερ μηπως σε ενδιαφερει ?? σε μαγαζια απευθυνετε ο ενδιαφερομενος ειτε κλεφτης ειτε αγοραστης

στα μαγαζια με τη σαβουρα ( ανταλακτηκα ) ποιος πρεπει να κανει ελεγχο γνησιοτητας και προελευσεις , και γιατη να μην κανουν .
και οχι να εχουν ενα παραστατηκο αγορας απο πχ γερμανια και στην καβατζα εχουν τα καινουρια του πιτουρα που εχει χασει το μοτερακι του :anhit :anhit

_______________________________________________________________
ο καλυτερος γιατρος ειναι το ψαρεμα !


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: !!! ΚΛΟΠΕΣ !!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιουν 2011, 15:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Απρ 2011, 18:13
Δημοσιεύσεις: 472
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
ΜΑΝΩΛΗΣ έγραψε:
εδω που πολυ σωστα εφερε στο φως ο κωστας το θεμα ............. φθηνο ανταλακτηκο

αυτα τα ανταλακτηκα τα παλια τα πουλανε κατα κανονα μαγαζια , τη μαγαζια ειναι αυτα ? τα ελεγχει κανεις ? η οσα πανε και οσα ερθουν . θα μου πεις τωρα ποιος εισαι εσυ ρε π@@@@δι που θα το πεις αυτο ?.

αλλα για σκεψου οτι το κλεφτρονι δεν θα ερθει στην πορτα σου να σου πει εεε φιλο εχω ενα μοτερ μηπως σε ενδιαφερει ?? σε μαγαζια απευθυνετε ο ενδιαφερομενος ειτε κλεφτης ειτε αγοραστης

στα μαγαζια με τη σαβουρα ( ανταλακτηκα ) ποιος πρεπει να κανει ελεγχο γνησιοτητας και προελευσεις , και γιατη να μην κανουν .
και οχι να εχουν ενα παραστατηκο αγορας απο πχ γερμανια και στην καβατζα εχουν τα καινουρια του πιτουρα που εχει χασει το μοτερακι του :anhit :anhit

Δε μίλησα για ανταλλακτικά εσκεμμένα.
Δεν μπορώ και είναι δύσκολο έως απίθανο να αποδειχθεί η προέλευση.
Και για να τοποθετηθώ.
Η δική μου μηχανή χάλασε.
Την αγοράζει ή την αφήνω σε κάποιον με ανταλλαγή την εργασία του για την τοποθέτηση νέας.
Τι θα την κάνει, σε επαγγελματία η ερώτηση.
Πάει ο τάδε και με ίδιο μοντέλο κάνει ένα εξάρτημα που στη δική μου είναι σε άριστη κατάσταση.
Το πουλάει και το τοποθετεί στου τάδε.
Τώρα ο τάδε τι πρέπει να πει, όχι και να το αγοράσει καινούργιο με τα διπλάσια λεφτά ή να κάνει τη δουλειά του.

Τι θα κάνατε εσείς.?????


Αν ήξερα το μηχανικό μου , θα το έπαιρνα – προσωπική άποψη – και τέλος καλά , όλα καλά. Και για μένα κέρδος και για το μηχανικό.

Όλοι ξέρουμε πρόσωπα και καταστάσεις , είτε από προσωπικές εμπειρίες είτε από ακούσματα φίλων και γενικά τρίτων.
Όλοι κάτι έχουμε ακούσει , άλλο αν ο ένας φοβάται , ο άλλος το σκέφτεται , ο τρίτος δε βαριέται σε μένα θα τύχει.

Παντού και πάντα υπήρχαν τα κυκλώματα , και όσο εμείς θα ψαχνόμαστε θα υπάρχουν.
Δεν αλλάζει τίποτα με τη Λιοσίων που είναι ένας κύριος κόμβος εύρεσης ανταλλακτικών οτιδήποτε αυτοκινήτων.
Όταν δίνει το δικαίωμα στον έμπορο να εκτελωνίζει scrap με το κιλό τα ανταλλακτικά, γιατί να μην υπάρχουν και τέτοια φαινόμενα.

Σήμερα όπως είμαστε πιστεύω ότι στις μηχανές δε παίζει κάτι τέτοιο.
Πιο πολύ μου πάει για συμβόλαια παρά για τυχαίες κλοπές.

Επειδή το όλο θέμα ξεφεύγει από το αρχικό σταματάω εδώ.
Ποιος φταίει………., ας το σκεφτούμε μόνοι μας…….., δεν φταίνε πάντα όλο οι άλλοι…..

_______________________________________________________________
Εικόνα

Αξίζει με μουσική

http://theodosisomiros.blogspot.com/2009/02/blog-post_14.html


Κορυφή
 Προφίλ  
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: !!! ΚΛΟΠΕΣ !!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιουν 2011, 15:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 07 Μάιος 2011, 21:22
Δημοσιεύσεις: 522
Τοποθεσία: Μαρκοπουλο
Την συγκεκριμένη αγορά και ολο αυτο που συζητάμε τα εχει δημιουργήσει η ζήτηση, και η ελαστικότητα -ανικανότητα του συστήματος να εφαρμόσει τους νόμους

_______________________________________________________________
Όποιος γυρίζει μυρίζει


Κορυφή
 Προφίλ  
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 31 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε:  
cron


 
       
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Επαναφορά μπλοκ

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com
Portal XL 5.0 ~ Plain 0.2